Zájemci se sice ještě přihlásit mohou, ale už pouze jako náhradníci pro případ, že někdo z dříve přihlášených onemocní.
„O tábory je každoročně velký zájem a děti, které to vědí se nám hlásí už od ledna,“ uvedla ředitelka MěDDM Vlašim Pavla Homolková s tím, že pro letošní léto přišel dům dětí s novinkou, kterou jsou vodácké tábory pro mladší a starší děti, které se vydají na raftech po horním toku Vltavy.
„V druhé polovině července se dvacítka dětí ve věku deset až čtrnáct let vydá na přibližně sedmdesátikilometrovou cestu po řece z Vyššího Brodu do Boršova,“ přibližuje velké prázdninové dobrodružství Pavla Homolková a dodává, že Vltava je v těchto místech klidná a vhodná pro začátečníky. Děti budou projíždět krásnou krajinou a navštíví cestou historické památky. Romantiku prázdninové plavby dokreslí táboření a nocování ve stanech. „Stejný putovní tábor jsme připravili i pro mládež do osmnácti let. Pro nedostatek zájemců jsme jej ale bohužel museli stornovat,“ dodává ředitelka domu dětí.
Od 4. do 11. července se za prázdninovými zážitky vydají do Smršťova u Louňovic také členové hudebně dramatického kroužku. V programu dvacítky táborníků je kromě nezbytného koupání a táboráku, také procvičování scének, písniček, zdokonalování ve hře na hudební nástroj nebo výroba masek. Řadu let odjíždějí z MěDDM do Chýšky u Pacova. I letos tu ve dvou bězích stráví část léta pětašedesát dětí. „Malí táborníci se už mohou těšit na hry, sběr lesních plodin, výlety, koupání a neodmyslitelné táboráky,“ doplnila Pavla Homolková.