Rok plánovaný projekt výstavby kruhového objezdu v ulici Vlasákova ve Vlašimi zahájí ve městě v pondělí 12. března. Skoro půl roku proto budou muset řidiči využívat objízdnou trasu. Z křižovatky u Billy se nedostanou směrem na Benešov.

„Již 12. března dojde k zahájení prací na budoucím kruhovém objezdu. Z tohoto důvodu dojde k částečné uzavírce této křižovatky. Průjezd od Benešova bude možný pouze pro dopravu vozidel do 3,5 tuny a autobusy přes Palackého náměstí, ulici Na Valech a ulici Komenského,“ uvedl místostarosta Vlašimi Karel Kroupa s tím, že zastávka pro městskou dopravu bude přechodně umístěna na Palackého náměstí.

close Uzavírky info Zdroj: Deník zoom_in

Během první etapy stavby okružní křižovatky, tedy od 12. března do srpna, bude možno místem stavby projíždět Vlasákovou ulicí od benzinové pumpy k prádelně, a to oboustranně podél opěrné zdi. Podle města by měl být kruhový objezd zprovozněn během srpna. Díky tomu by ho již řidiči mohli využívat, cesta na Benešov by měla být v té době otevřena. V srpnu by ale měla začít i rekonstrukce komunikace u křižovatky v ulici Vlasákova, u opěrné zdi. Tím bude naopak znemožněn průjezd směrem na Pavlovice.

Na projekt výstavby nového kruhového objezdu navazuje i další plánovaný projekt. Je jím rekonstrukce vlašimského mostku, který spojuje břehy Boreckého potoka. Rekonstrukce mostku by měla být zahájena na začátku dubna. A řidiči tímto místem neprojedou vůbec. „Přibližně od 1. dubna se začne mostek u čističky odpadních vod rekonstruovat. Tím bude uzavřen průjezd k obci Pavlovice. Pro pěší zde bude zhotovena lávka,“ doplnil Karel Kroupa. Tato uzavírka by měla trvat asi čtyři měsíce. Objízdná trasa směrem na dálnici D1 bude vedena přes Zdislavice. Naopak objízdná trasa pro vozidla nad 3,5 tuny bude vedena přes samotnou dálnici D1. Během těchto dopravních omezení chce město Vlašim také rekonstruovat Vlasákovu ulici, včetně chodníku od okružní křižovatky až k rekonstruovanému mostku. „Tyto investiční akce jsou prováděny společně se Středočeským krajem,“ dodal místostarosta.