Práce na první etapě začaly už v úvodu posledního měsíce školního roku a výkopy přinesly úplnou uzavírku Palackého náměstí. Současně auta nejezdí ani polovinou silnice II/123, která prochází ulicí Divišovskou.

„Potrubí povede z Palackého náměstí celou Divišovskou ulicí až k ústí ulice Družstevní. Většinu trasy se nové potrubí ukládá do takzvaného protlaku, který zajišťuje to, že není třeba rozkopat celou ulici. Proto neuvidíte tolik stavební techniky jako v případě výkopu po celé trase pokládky potrubí,“ informuje vlašimská radnice.

Díky použité technologii není třeba Divišovskou ulici zcela uzavřít. Pro práce stačí právě pouze už zmiňovaná polovina šířky silnice. Tam, kde vodovod povede, auta samozřejmě jezdit nemohou. Řízení dopravy v době omezení zajišťují tři mobilní semafory.

„Na semaforech byly změněny intervaly průjezdnosti, aby se předešlo neúměrně dlouhým kolonám aut právě od kruháku u Billy směrem na Benešov,“ sdělila radnice s tím, že odpovědní úředníci budou na stav dopravy v této lokalitě i nadále reagovat, aby omezení a čekací doby byly co nejkratší.

Tato část stavby by měla skončit v pátek 19. července. Na řadu pak ale přijdou další etapy.

V té druhé bude částečně uzavřena silnice v Divišovské ulici a dojde i k úplné a částečné uzavírce částí Severní ulice. Harmonogram prací je stanovený na pondělí 22. července až pátek 16. srpna.

Při třetí etapě bude částečně uzavřená další část silnice v Divišovské ulici a to v termínu od pondělí 19. srpna do pátku 13. září.

Poslední čtvrtá etapa pak přinese úplnou uzavírku ulice Třebízského a to od pondělí 16. do pátku 27. září.

Po ukončení stavby bude již kompletně vyměněna vodovodní soustava Sídliště Sever. Výměna vodovodního potrubí je nezbytná pro zajištění spolehlivosti a kvality dodávky pitné vody.

Nakonec se opravy povrchu silnice dočkají také motoristé. Středočeský kraj napřesrok plánuje kompletní opravu Divišovské ulice.