Vyhrál už několikrát a tentokrát, při nedělním, už dvacátém ročníku sportovního podniku, soupeře doslova převálcoval. Nejbližšímu soupeři utekl o více než minutu. Přesto rekordní čas nepadl.


„Vodič, který přede mnou jel na kole, neměl za úkol držet tempo a tím atleta dotáhnout k rekordu," vysvětlil Matyáš doprovodné kolo, které zavádělo běžce vlastně v každém z jednotlivých závodů. „Kdybychom s některým se soupeřů běželi ve dvojici, myslím, že bych dokázal čas ještě zhruba o půl minuty stáhnout a přiblížit se k traťovému rekordu. Takhle, když jsem běžel sám, jsem neměl takovou motivaci, i když musím přiznat, že předjezdec mi trochu pomáhal," vysvětloval v cíli vytrvalec a liboval si, jak na akci vyšlo pěkné počasí.


„Běželo se mi výborně, zpočátku bylo pod mrakem a chvilku i pršelo a to bylo příjemné, osvěžující," popsal běžec s tím, že se později začalo oteplovat, ale počasí zůstalo pro vytrvalce ideální.


Na dotaz, co říká tomu, že má v Benešově vzniknout nový atletický ovál, se usmál a přiznal, že je to skvělá zpráva.


„Mám studijní a pracovní povinnosti a bohužel se zatím v přípravě na vznik atletické tartanové dráhy neangažuji," připomněl Matyáš Pokorný. „Moc všem, kteří se o to snaží děkuji, a pokud budu moci, podpořím tuhle věc způsobem, který bude v mých silách," dodal vítěz dvacáté Konopišťské desítky.