ON-LINE reportáž o koronaviru najdete ZDE

„Na Benešovsku školy zatím uzavřené nejsou. Těch, kde se onemocnění vyskytlo, je jedenáct,“ potvrdila v úterý 22. září mluvčí KHS Středočeského kraje Dana Šalamunová s tím, že uzavřena dosud není ani žádná firma.

V okrese Benešov je vedle škol zřizovaných sídly také 17 školských příspěvkových organizací Středočeského kraje. V osmi z nich není žádné omezení v souvislosti s covidem 19. „Ve zbylých devíti je v karanténě celkem devět pedagogů, 11 tříd a 302 žáků,“ připomněla Helena Frintová z kanceláře středočeské hejtmanky.

Jednou z nejohroženějších skupin obyvatel jsou ti dříve narození. Středočeský kraj má na Benešovsku hned tři domovy seniorů. Například Domov seniorů Jankov je návštěvám uzavřený. „Kvůli chřipce,“ uvedla Helena Frintová.

Bez návštěv jsou také klienti Domova seniorů Vojkov. Naopak do Domova seniorů Benešov ve Villaniho ulici hosté smějí. Za příbuznými a blízkými se ale dostanou jen v případě, že si návštěvu dopředu domluví.

„S chodícími klienty se může setkat jen jeden člověk a to vchodu domova,“ upozornila Helena Frintová s tím, že k ležícímu klientovi smí rovněž jen jediný člověk zvenčí a jeho návštěva smí trvat nejvýše 15 minut.