„Je tu přes sto třicet lidí," pochvalovali si organizátoři z SDH Úročnice, kteří společně s místním mysliveckým sdružením slávu pro sousedy připravili.

„Loni jsme museli ještě dojít pro lavice, dnes jsme připraveni," potvrdil jeden z členů obou pořadatelských sdružení, Antonín Pitelka. Ten současně připomněl, že kance na guláš ulovil právě on.

Benešovský pivovar organizátorům pomohl s vybavením pro pohodlí hostů. Dodal stoly a lavice.

Pro zlepšení nálady mladým i starším zahrála punková kapela Cuk Letu. Sice jen krátce, ale tanečníky pak doprovodila reprodukovaná hudba. Ta skončila před půlnocí a ti vytrvalejší, alespoň podle loňských zkušeností, mohli pobýt až do čtvrté ranní.

„Myslím, že to tak bude i tentokrát," těšil se po zahájení akce Antonín Pitelka. „Loni se během té doby vypilo pětatřicet sudů piva," uvedl.
I tentokrát měli pořadatelé přichystané soutěže pro dospělé i děti, ale ty si vyprosily i disciplíny, které byly určené jen dospělým. Tak i ony přemisťovaly prázdné basy, koulely pivní sudy, nebo pily dlouhým brčkem na rychlost limonádu. Dospělí samozřejmě zlatavý mok. A házelo se také pivními tácky.

Podle Libora Sedláka, předsedy osadního výboru, který moderoval soutěže pro dospělé i děti, není vyloučeno, že příští, už malý jubilejní ročník slavností, pořadatelé připraví pro návštěvníky Pivních slavností v Úročnici nějaké překvapení.

„Příležitost k tomu bude," navnadil předseda osadního výboru.