Právě on se na průběh hokejového kempu jezdí každý druhý den dívat z domova u hlavního města. „Máme ale podporu také od rodičů místních žákovských hokejistů, kterých je v akademii celkem dost, stejně tak jako z benešovské radnice,“ dodal.

Benešov si hokejová rodina Hertlů vybrala i díky doporučení Pavla Dvořáka, benešovského hokejisty a nyní trenéra HC Lvi Benešov.

„V Benešově se nám líbí, protože hned vedle zimního stadionu je atletické hřiště a workoutová posilovna nebo krytý plavecký bazén. Takové vybavení na jednom místě je v České republice málokde,“ dodal Jaroslav Hertl.

Jeho slova potvrdil také bratr Tomáš, který do Benešova dorazil odpoledne na část denního programu na ledě.

„Máme tady opravdu dobré podmínky a myslím, že se tady líbí i dětem. Když je horko, jako je teď, se tu mohou i vykoupat,“ doplnil Tomáš, který v NHL podepsal s Sharks novou smlouvu. „Snažím se sem jezdit, co to jde a přivedl jsem sem i další kluky z NHL. Důkazem toho byla například i přítomnost Filipa Chlapíka, který v zámoří hrál například v Ottawě a ve sparťanském dresu se letos stal hokejistou sezony, když získal celkem tři ocenění.