„O vzniklé situaci víme od samého začátku,“ reagoval v pátek 26. srpna na otázky Benešovského deníku člen týmu komunikace Ředitelství silnic a dálnic Martin Buček.

Ačkoli je násep podemletý až na hranu asfaltové plochy silnice a sesuv zeminy odlomil i kus žlabu na odvod vody, ještě ve čtvrtek na místě chybělo jakékoliv upozornění pro řidiče. Nejspíš i proto, že vozy jezdí až za odstavným pruhem, tedy v dostatečné vzdálenosti od nebezpečného místa za svodidly.

„Momentálně již jednáme s potenciálním zhotovitelem a odhadované náklady na opravu se pohybují v částce 400 až 800 tisíc korun,“ připomněl mluvčí, podle něhož bude potřeba svah, tedy poměrně vysoký násep odtěžit, zhutnit a zpevnit pomocí lomového kamene.

„Jakmile podepíšeme smlouvu se zhotovitelem, což předpokládáme zhruba do týdne až dvou, bude do dvou týdnů oprava zahájena,“ uvedl.

Voda u Poříčí odnesla kus náspu, silnice I/3 zatím nepraská, oprava začne za měsíc | Video: Zdeněk Kellner

Z toho vyplývá, že vodou podemleté místo zůstane v nezměněném stavu celý měsíc.

Až správcem komunikace najatý zhotovitel zahájí opravu nebezpečného místa, bude provoz, který je nyní v místě v režimu 2+1 upraven pouze do dvou jízdních pruhů, tedy do režimu 1+1.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.