Uvnitř budovy se snoubí nové se starým. Z původní školy zůstaly například žulové prvky či schody a zárubeň vchodových dveří. „Loni jsme vyměňovali okna, ale když jsme při instalaci těch nových viděli, v jakém stavu vnitřek budovy je, řekli jsme si, že ho zrekonstruujeme celý,“ vysvětlil Bohumil Rataj, starosta Chlístova.

V budově sídlí v přízemí obecní úřad a je tam i místo pro jednání zastupitelstva. V prvním patře pak čtenáři najdou i knihovnu a spolky tělocvičnu a hernu včetně sociálního zařízení, a dokonce i sprchového koutu. „V přízemí je kuchyňka. Prostor bychom chtěli nabídnou externím organizacím pro různá školení,“ neskrývá Bohumil Rataj záměr radnice na komerčním využití budovy.

Do budoucna chce obec rekonstruovat fasádu a také dva malé byty v podkroví. Nebude je však pronajímat, ale poslouží místním v případě nouze po mimořádných událostech, kdy by přišli o vlastní bydlení. „Budou to krizové byty, kde by ti, co by to potřebovali, mohli po určitou dobu za minimální nájemné bydlet,“ dodal chlístovský starosta.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.