Několik desítek minut trvající řádění živlů se podepsalo hlavně na obecních lesích mezi obcemi Dub a Hradiště poblíž Vítova mlýna. Postiženi byli ale i vlastníci soukromých lesů.

„Škody jsou obrovské. Vyvrácených a polámaných stromů může být tak kolem patnácti hektarů," odhadl kondracký starosta Miroslav Matuška, který spolu s dalšími členy vedení obce, hasiči a lesáky řeší situaci už od úterního rána. Podle vyjádření starosty Kondrace půjdou škody na lesním porostu do milionů. Vítr o rychlosti až sto čtyřicet kilometrů v hodině vyvracel a jako sirky lámal stromy s průměrem kmenu přesahujícím půl metru, ale škody působil i na mladých porostech.

„Budeme se snažit škody co nejdříve zlikvidovat. Vytěžené dřevo se bohužel bude muset prodávat jako levné dříví," dodal Miroslav Matuška s tím, že lidé by se v následujících dnech rozhodně neměli vydávat do lesů postižených vichřicí, kde hrozí další pády stromů a případná zranění.

Obec proto vydá v postižených oblastech zákaz vstupu do lesa, na který budou upozorňovat výstražné tabule a projíždějící řidiče na krizovou situaci upozorní i dočasné dopravní značení.

                                                                                                                                                               KAREL CHLUMEC