Práci, s níž původně ani nepočítali, měli také dělníci na stavbě dopravního terminálu v benešovské Nádražní ulici. Silný nárazový vítr se tam opřel do plechového, mobilního ohrazení staveniště a převrátil ho na bok. „Jel jsem právě kolem a ohrada se zřítila do staveniště, ne na silnici. Fakt to bylo velké štěstí,“ svěřil se Jindřich, známý autora článku, jemuž svěřil se svým štěstím.

Vichr ale řádil i na druhé straně Benešovska, na Podblanicku. Také tam lámal větve i celé stromy. „Strom zatarasil cestu u Kamberka, museli jsme se prořezávat dál,“ popsala jeden ze svých, i když ne úplně typických pracovních dní na silnici Jitka Šulcová z Labů, místní části obce Zvěstov. Sympatická řidička zažila při své práci už spoustu situací. Takovou zkušenost, která ji ale potkala v pondělí, dosud neměla.

„Při cestě mezi Vlašimí a Kolínem se na mé auto zřídil poblíž Uhlířských Janovic velký strom. Naštěstí se mi nic nestalo, ale byla jsem v šoku. Na takové situace se člověk nemůže předem připravit. Úžasné na té celé docela smutné události bylo, jak solidární byli i mladí řidiči, kteří jeli kolem. Zastavili, a protože hustě pršelo, nechal mě jeden z nich počkat na příjezd nehodovky ve svém voze,“ vyprávěla už klidná paní Jitka a poslala i fotografie, které její zážitek dokreslily, a poděkovala bezejmennému řidiči.

Právě Zvěstovsko bude podle starosty Karla Babického škody teprve sčítat. „Teď, když ještě pořád fouká, nemůžu poslat lidi do lesa. Pršelo a stromy kvůli podmáčení padají každou chvíli,“ potvrdil v úterý 11. února po poledni tím, že v Roudném se zřídil vzrostlý javor na silnici a v tamním ústavu sociální péče kmen zdemoloval na parkovišti stojící Škodu Octavii jedné ze zaměstnankyň.

Od pondělní 13. hodiny až do úterního poledne ve zvěstovské části Laby nešla elektřina. „Systém hlášení poruch není příliš funkční,“ tvrdí z vlastní zkušenosti Karel Babický. „V pondělí jsem urgoval výpadek proudu třikrát podle návodu, který energetici mají na svých stránkách. V úterý dopoledne, při už druhém telefonátu jsem se s údivem od operátorky dozvěděl, že poruchu dosud nikdo nenahlásil,“ zlobil se zvěstovský starosta Karel Babický.