Od pátého ledna mají příznivci kurzového sázení možnost provozovat svoji zálibu i na internetu. To vítají i sázkaři na Benešovsku.
„Je to určitě lepší si sednout doma k počítači a zkombinovat nějaké zápasy než když člověk musel dojít na pobočku, připravit si tiket, vystát frontu a vsadit si,“ uvedl Martin Zoula s tím, že bydlí v menší vesničce, kde sázková kancelář není, takže je pro něj internetové sázení určitě pohodlnější.
Jeho slovům přikyvuje i jeho kamarád, ale zároveň upozorňuje, že je větší riziko, že tomu člověk propadne. „Největší nevýhoda je, že nemáte fyzicky žádný tiket, za který dostanete peníze hned na ruku. Peníze sice hned připíšou na vaše konto, ale člověk si řekne, vyberu to, až tam bude víc. No ale jak to většinou dopadá,“ řekl.
To, že se na internetové sázení zvyká, potvrzují i pracovníci sázkových kanceláří. „Nejvíce lidí se přišlo přihlásit ty první dny, co byla registrace zahájena. Ale jinak sázkaři chodí průběžně pořád. Je o to velký zájem,“ uvedl pracovník benešovské Fortuny.
Ministerstvo financí povolilo internetové sázení až od 5. ledna. Do té doby byli Češi odkázáni na zahraniční společnosti.
Elektronické sázení je jednoduché. V nějaké ze sázkových kanceláří se zaregistrujete, vložíte určitý vklad a doma, třeba z postele, můžete sázet.