Letní prázdniny se rychle blíží a děti se těší, až budou mít konečně dva měsíce volna. Některé se chystají k babičkám nebo na letní tábory. Pokud by se některé děti chtěly o letní tábory zajímat až teď, je pozdě. Jsou totiž už měsíc obsazené.
Dům dětí a mládeže pořádá letní tábory a odborné soustředění. Některé jsou zaměřené všeobecně, jiné odborně.
„Většinu letních táborů pořádáme na naší turistické základně v Jablonné nad Vltavou. V letošním roce máme celkem devět táborů,“ řekla ředitelka Domu dětí a mládeže Milada Rýdlová.
Odborné soustředění mladých modelářů připravuje DDM od 22. do 29. srpna pro chlapce od čtvrté třídy.
„Soustředění modelářů je odborně zaměřený tábor, takže se tam zabývají opravdu modelováním a musí tam být děti, které o modelování mají opravdu zájem,“ uvedla Rýdlová.
Jeden z odborných letních táborů pořádá DDM v Sedlci Prčici. Tam pojedou na týden sportovní gymnastky od 20. do 27. července.
„Soustředění sportovní gymnastiky se bude letos stejně jako v loni konat v dětském domově v Sedlci Prčici, protože mají novou perfektní tělocvičnu,“ řekla ředitelka DDM.
Mezi další odborné soustředění, které DDM plánuje, patří i Kouzelná flétna. Tábor se uskuteční od 25. července do 1. srpna. Na tomto táboře musí být děti, které mají zájem o hru na flétnu.
Další tábor je příměstský, ten se koná přímo v DDM od 24. do 28. srpna.
„Děti do Domu dětí a mládeže ráno přijdou. Mají dopolední program, oběd, odpoledne zase program a večer jdou domů spát. Jednou v týdnu v DDM spí a je pro ně připraven i celodenní výlet,“ uvedla ředitelka DDM Rýdlová.
Ceny táborů se zvýšily minimálně o 100 korun, takže se pohybují od 1500 korun za gymnastické soustředění bez dopravy. 1800 korun zaplatí modeláři, protože potřebují více materiálu. Příměstský tábor stojí od pondělí do pátku 800 korun.
„Kromě pár míst na příměstském táboře máme všechny tábory obsazené a je o ně veliký zájem. Tábory a soustředění jsou především pro děti v Benešova, protože zřizovatelem je město Benešov, takže upřednostňujeme děti z této lokality,“ sdělila ředitelka DDM Milada Rýdlová.
Městský dům dětí a mládeže Vlašim pořádá 2 tábory. Malý tábor se koná od 20. do 25. července a zbývá asi 10 volných míst. Velký tábor se koná od 9. do 18. července a tam zbývají poslední dvě místa.
„Oba dva tábory se konají v areálu Střední odborné školy a odborného učiliště Kladruby. Moc se nám tam líbí, v loňském roce jsme tam byli poprvé. Ubytováni budeme v objektu internátu, takže pokoje jsou po dvou, po čtyřech i po šesti lůžcích. V blízkosti máme velkou jídelnu, kde se dají pořádat i diskotéky,“ uvedla vedoucí tábora Pavla Homolková.
Tradiční vodácký tábor pořádá Městský dům dětí a mládeže Vlašim pro děti od 10 do 16 let v termínu od 20. do 24. července. Na programu je splutí řeky Vltavy pod dohledem zkušených instruktorů a pedagogů, prohlídka hradů, zámků, klášterů nebo návštěva letního kina a lezecké stěny.