Věra Martinová se jako Věra Šolínová narodila 2. února 1960 v Opočně. Jejím prvním větším úspěchem na hudební dráze bylo druhé místo na festivalu Mladá píseň v Jihlavě. Následovalo první profesionální angažmá v Orchestru Gustava Broma a v letech 1982 až 1986 vystupování s dívčí country kapelou Schovanky.

Poté již jako Věra Martinová odešla na sólovou dráhu a začala vznikat úspěšná alba. S nimi se postupně do podvědomí posluchačů začaly dostávat i největší hity Věry Martinové. Melodie písní „Až na vrcholky hor" či „Dál jen vejdi" dnes již takřka zlidověly.

Nyní Věra Martinová vyjíždí na turné a čtenáři Benešovského deníku mají možnost vyhrát vstupenku na páteční koncert v IKC Sázava. Stačí zodpovědět zadanou soutěžní otázku a mít trochu štěstí. Otázka zní: „Kolikáté narozeniny letos zpěvačka Věra Martinová oslaví?" Jako nápovědu pro vás máme připraveny i možnosti: a) 45, b) 55, c) 65.

Svou odpověď zatelefonujte ve středu 11. března 2015 přesně v 10 hodin na telefonní číslo 317 725 145. Tři vstupenky na koncert uznávané české muzikantky vyhrává první volající.