Návštěva se uskutečnila na pozvání poslance Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Václava Zemka, a tentokrát byla na programu prohlídka okolí Vlašimi.

Velvyslanec Kuvajtu si nejprve prohlédl Rehabilitační ústav Kladruby. Velký zájem u něho vzbudilo zejména několik pracovišť, která ohodnotil jako lépe vybavená než některá podobná zařízení ve Velké Británii, která měl rovněž možnost navštívit.

Dalším bodem programu byla prohlídka expozic Muzea okresu Benešov, které jsou umístěny ve vlašimském zámku. Vzhledem k tomu, že velvyslanec státu Kuvajt Ayman Mohammad Aladsani je sám sportovním střelcem zaujala ho především expozice věnovaná lovu a loveckému střelivu a jeho výrobě u nás.

Po prohlídce zámku a krátkém obědu následovala návštěva v nedalekém Podblanickém ekocentru, kde si návštěvníci prohlédli venkovní expoziční část – paraZOO.

Nakonec programu zamířil velvyslanec státu Kuvajt v doprovodu Václava Zemka do vlašimského závodu Sellier a Bellot.

„Závěrem lze říci, že se návštěva v našem regionu panu velvyslanci velmi líbila a rovněž tak jeho osoba budila při kontaktu s našimi lidmi sympatie, především jeho nenucené a přátelské vystupování," uvedl poslanec Václav Zemek s tím, že Ayman Mohammad Aladsani rovněž přislíbil, že nabyté informace a dojmy předá příslušným zástupcům jak kuvajtské administrativy, tak zástupcům soukromých společností a případnou dvoustrannou spolupráci rád podpoří.