„Hned první akcí bylo Velikonoční nocování, kdy 28 děvčat přespávalo v prostorách benešovského DDM s Ivanou Růžičkovou a Miladou Rýdlovou," uvedla pracovnice DDM Lucie Rálková.

Zatímco ve středu dívky šily veselého zajíčka s vůní levandule a pletly pomlázky, před spaním jim byla promítána pohádka na dobrou noc, a ráno, po vydatné snídani, následoval další program, zdobení vajíček hned několika technikami s tím, že na oběd se už dívky rozešly domů s krásnou velikonoční dekorací, ve čtvrtek a v pátek čekal na děti dopolední i odpolední program.

„Dopoledne Velikonoční koulení s Ivou Křížkovou v benešovské kuželně, kde děti soutěžily v družstvech a vykoulely si drobné odměny, a odpoledne Vycházka jarní přírodou, která se (ne)konala. Kvůli špatnému počasí děti do přírody nevyrazily, ale byl pro ně připraven program v prostorách Domu dětí a mládeže Benešov. Děti vytvářely jeden obrázek pro medvěda Jirku a pak se vrhly na čištění žebrovníků," poznamenala Lucie Rálková, která pro děti náhradní program připravila.

Páteční dopoledne bylo zaměřeno na výzdobu s názvem Výtvarné velikonoční hrátky. Lída Strachotová si pro děti připravila zdobení perníčků a malování vajíček voskem a akrylovými barvami. Velikonoční prázdniny pak zakončilo, pod taktovkou Zuzany Sedláčkové veselé odpoledne plné her, zábavy a soutěžení.