Velikonoční oslavy se v pondělí rozběhly v plném proudu. Již v neděli večer nejedna hospodyňka zdobila velikonoční kraslice.

V Choceradech se činila Lenka Srbová, která se prý v pondělí nemůže nechat ostatními děvčaty zahanbit. „Ozdobila jsem přes čtyřicet vajíček a doufám, že zítra přijde dost koledníku,“ vysvětlila Choceraďačka Benešovskému deníku.

Na zahradě Spolkového domu sourozenců Roškotových se zase v sobotu konal Velikonoční jarmark. Četní návštěvníci měli možnost prožít příjemné chvíle s hudbou a divadlem a zároveň si připomenout velikonoční zvyky, jakými jsou například pletení pomlázek nebo zdobení kraslic. Ve stáncích s řemeslnými a velikonočními výrobky mohli návštěvníci nakoupit také výzdobu svátečního stolu.

„Diváci zhlédli vystoupení Jakuba „Torsta“ Veleby, pohádku O třech prasátkách v podání Divadla Jaroslava Junga, folkrockovou skupinu Draco parvulus, která se inspiruje irskou a renesanční hudbou a řadu dalších, legendární pražský harmonikář v doprovodu posázavského dudáka Pepíček Čečil a Standa Martan“ řekla organizátorka jarmarku Michaela Havelkováze sdružení Ecce s tím, že slovem provázel pražský herec Jiří Krytinář.