Už v pátek Benešovský deník přinesl informaci potvrzenou Krajskou hygienickou stanicí pro Středočeský kraj, že mimo provoz je už sedm takových zařízení. Kvůli podezření či výskytu onemocnění způsobeného novým čínským koronavirem.

Týká se to mateřské skupiny a školy v Pyšelích, benešovských školek Úsměv a Berušky a také mateřinky v Bystřici a ve Vrchotových Janovicích. V Louňovicích pod Blaníkem čekali na výsledek testů a ty dopadly nakonec dobře. „Máme školku otevřenou,“ potvrdila v pondělí 19. října její ředitelka Bohumila Nováková.

Ilustrační foto.
Nákaza covid-19 zavřela několik mateřských škol na Benešovsku

Běžně, i když za přísných hygienických pravidel, ale funguje na Benešovsku také ještě jedna školská instituce – Základní škola a Praktická škol Benešov (ZŠ a PŠ) v Hodějovského ulici. Vzdělávání tam dostávají děti se speciálními vzdělávacími potřebami.

„U nás je to trochu jinak,“ potvrdila zástupkyně ředitelky ZŠ a PŠ Miroslava Kyselková. „Naše škola je z nařízení vlády vyjmutá, fungujeme zatím úplně normálně, ale dál čekáme, co na Ministerstvu školství vymyslí ohledně školních družin,“ sdělila speciální pedagožka.

Obyvatelky Domova seniorů v Jankově při letní oslavě.
Obyvatelé domovů seniorů na Benešovsku snášejí situaci statečně

Současně připomněla, že dál zůstává v ZŠ a PŠ Benešov zachován také stravovací provoz. Obědy sice ve přímo škole nevaří, ale mají tam jejich výdejnu a jídelnu. Obědy pro děti ze školy v Hodějovského ulici vaří kuchařky ve Školní jídelně v ulici Na Karlově, kde stojí také jedna ze čtyř základních škol města.

„V tuhle chvíli fungujeme, jako by vůbec nic nebylo. Nemáme žádné uzavření nebo distanční výuku,“ dodala zástupkyně ředitelky speciální školy.