Jeho správcem je Středočeský kraj. „Právě s krajem ulici opravujeme,“ připomněl místostarosta Votic Jan Kučera s tím, že z celkových nákladů 11,45 milionu korun zaplatí Votice částku 6,4 milionu. „Středočeský kraj financuje opravu silnice, město Votice pak obnovu chodníků,“ potvrdil.

V současné době už jsou opraveny vodovodní přípojky k domům, revizní šachty i kanalizační vpusti. Došlo také k překládce optického kabelu využívaného pro telefony, internet či televizi.

Z toho také vyplývá, že se už nebude opakovat situace známá z rekonstrukce Pražské ulice. Ta se veřejnosti k užívání vrátila po téměř roční uzavírce. K jejímu prodloužení došlo proto, že pod novým asfaltem zůstal vodovod v havarijním stavu a následně ho bylo nutné opravit.

Platí to, i když podpovrchovou pracovní činnost v Táborské ulici veřejnost příliš nevnímala. Nebyla totiž vidět. Teď se ale situace změnila a práce se dostaly i na povrch. Proto je teď mohou obyvatelé města „kontrolovat“ i vizuálně. Vůbec první známky blížícího se konce prací, je pokládka obrubníků.Na opravu Táborské ulice se město připravovalo už na konci roku 2015. Ale ani následující rok práce na zúžení vozovky a rozšíření chodníků nezačaly.

Právě eliminace nebezpečí střetu chodců s auty byla tím hlavním důvodem pro přípravy rekonstrukce i její realizaci.

Ta nastala letos. A tak už brzy by měly být tamní nebezpečné situace minulostí. Na úzkých chodnících se totiž pěší míjeli tak, že jeden z nich musel vstupovat do vozovky. „Chodníky od kostela směrem k supermarketu neodpovídaly normám. Budou rozšířeny na úkor silnice, jejíž rozměry zůstanou i po rekonstrukci v normě na minimální šířku vozovky,“ plánoval už v úvodu příprav starosta Votic Jiří Slavík.

Jeho kolega, místostarosta Jan Kučera, pak nyní doplnil, že se chodník po jedné straně ulice rozšíří tak, aby i ten splňoval bezpečnostní normy. „Na druhé straně zůstane v původní šířce,“ vysvětlil Kučera.

Podle představ vedení města, které jsou podložené objektivními výsledky dlouhodobých zjišťování dopravních expertů, přinese zúžení silnice zpomalení dopravy. Vozovka, která směrem k centru Votic klesá, totiž sváděla šoféry k rychlé jízdě.

Práce by měly skončitv sobotu 3. listopadu. Jan Kučera ale doufá, že se tak stane dříve. Už v září. To by měl zhotovitel opravy vozovky svou část zakázky ukončit. Dílo by pak pokračovalo už jen finální úpravou chodníků v režii města.Táborská ulice není v současnosti jedinou třídou města, která prochází rekonstrukcí. Dalšími jsou Jungmannova a Havlíčkova ulice. Na začátku srpna tam začala rekonstrukce inženýrských sítí. Na rozdíl od Táborské ulice se ale jedná neprůjezdné ulice a využívají je tak jen tamní obyvatelé. Ti tam dostanou nová parkovací místa. Práce a doprovodné potíže s nimi spojené, tak zasáhnou jen omezený počet lidí. „Tato akce bude stát necelých 9 milionů korun a zaplatí je město z rozpočtu,“ připomněl votický místostarosta s tím, že by hotovo mělo být už na podzim.

To v Horní ulici už oprava skončila. Nový povrch pod sebou ukrývá rekonstruované inženýrské sítě. Původně v ulici město zamýšlelo režim jako v obytné zóně. Po připomínkách rezidentů ale došlo k úpravám, které vyhovují nejvíce právě jim.