VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ve Vlašimi skončilo rozpočtové provizorium

Vlašim – S rozpočtovým provizoriem od začátku roku hospodařila vlašimská radnice. To se však v pondělí při schůzi místních politiků změnilo. Vlašim tak má pro letošní rok už řádný rozpočet, žádné provizorium.

4.3.2015
SDÍLEJ:

Vlašimská radnice.Foto: Zdeněk Kellner

„Rozpočet byl sestaven tak, abychom splnili své zákonné zřizovatelské smluvní a jiné povinnosti, dále zvelebovali a modernizovali městskou infrastrukturu a smysluplně investovali," uvedl vlašimský starosta Luděk Jeništa s tím, že přijetí rozpočtu města teď umožňuje využití známého zůstatku z předchozího roku, což by v prosinci nebylo možné.

Rozpočet je koncipován jako schodkový s rozdílem mezi příjmy a výdaji zhruba pětapadesát milionů korun. Rozpočtové provizorium znamená, že město mohlo v lednu a únoru čerpat výdaje maximálně do výše jedné dvanáctiny schváleného rozpočtu pro letošní rok, to znamená dvou set šedesáti milionů korun.

Největší výdajovou položkou, která tvoří téměř třetinu rozpočtu, jsou náklady na místní správu a samosprávu. Za tu město utratí letos necelých pětaosmdesát milionů.

Na výdaje spojené s bytovým a nebytovým hospodářstvím vydá vlašimská radnice letos 20 milionů korun.

Na financování předškolního a základního vzdělávání počítá rozpočet s částkou 13,5 milionu korun a stejné peníze půjdou i do oblasti kultury.

„Letos chceme na Základní škole Vorlina rekonstruovat sociální zařízení zhruba za dva miliony korun. Budou také pokračovat opravy podlah na Základní škole Sídliště, plánujeme tam zrušení pletivových šaten, které by měly nahradit šatnové skříňky," uvedl některé z investic do oblasti školství dlouholetý vlašimský starosta Luděk Jeništa.

Vedení vlašimské radnice pokračuje v jednání s podnikateli a bydlícími v Komenského ulici, aby tu mohla začít slibovaná rekonstrukce silnice a chodníků. Ty jsou ve špatném technickém stavu a město mělo v plánu ulici zgruntu opravit už v minulém roce. Na základě připomínek však muselo dojít k některým změnám v projektu.

Pokračovat by mělo také zateplení pláště budovy polikliniky, i to bylo plánováno na minulé rok. Radnice však byla nucena vypovědět smlouvu firmě, která práci započala, ale nedokončila.

„Na tuto akci máme už vysoutěženou novou firmu a v rozpočtu je na ní vyčleněno sedm milionů korun," řekl Luděk Jeništa s tím, že práce na zateplení polikliniky mají začít hned na jaře, jakmile to počasí dovolí.

KAREL CHLUMEC

Autor: Redakce

4.3.2015
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

U Trojského zámku v Praze se 2. prosince odpoledne zřítila do Vltavy betonová lávka pro pěší. Podle informací záchranářů se při pádu zranili čtyři lidé. Snímek je ze 3. prosince.
18

Stav třetiny středočeských mostů volá po opravě

Miroslav Liba, předseda středočeského krajského fotbalového svazu.

Liba o svém zvolení do vedení asociace: Je to i úspěch středočeského fotbalu

Meteorický roj Geminid je nyní k vidění na obloze. I na Benešovsku

Benešovsko – Meteorických rojů je během roku několik desítek. To ale neznamená, že je vidíme jen jediný den. Roje bývají aktivní asi 14 dní.

Rozšířenou skládku na komunální odpad u Votic slavnostně otevřeli

Votice - Komunální odpad z Voticka, Sedlčanska, Sedlecka, Mladovožicka i Bechyňska bude ještě minimálně osm let kam vozit. A to díky rozšíření dosavadní skládky u Votic, kde během tří měsíců vznikly dva nové boxy k uskladnění odpadu.

Němčinu studenti procvičovali v Albstadtu

Vlašim - Už dvacet let mají tradici výměnné pobyty studentů z Vlašimi. Devět studentů obchodní akademie a osm z gymnázia strávilo týden v rodinách žáků partnerské školy Walther-Groz-Schule v německém Albstadtu, městě ve spolkové zemi Bádensku – Württembersku.

AKTUALIZOVÁNO

Pozor, hrozí kolony! Středa 13. prosince je ve znamení dopravních nehod

Olbramovice /FOTOGALERIE/ - Čtyři osobní vozidla se srazila ve středu 13. prosince před devátou hodinou ranní v Olbramovicích.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT