Právě starostovi a jeho kolegům na kandidátce voliči důvěřují natolik, že díky hlasům získala strana celý tucet křesel. A to je v jedenadvacetičlenném zastupitelstvu dostatečný počet na to, aby nebylo nutné vytvářet koaliční dohody. Sám Luděk Jeništa získal 2 475 hlasů, nejvíc v celé Vlašimi.

„Musíme ale zůstat nohama na zemi a musíme mít stále pokoru a zodpovědnost vyplývající z tak velké důvěry, jakou nám voliči dali,“ řekl dlouhodobě nejoblíbenější politik v celém kraji pod Blaníkem s tím, že tým lidí, který se na radnici v nejvyšším orgánu města sejde, bude mít jediný cíl, jímž je práce na další modernizaci Vlašimi.

Teď si podle Jeništy dá vítězná sestava zhruba dva týdny pauzu a počká, zda se neobjeví nějaké záležitosti, které by mohly ještě upravit výsledky voleb. „Nepředpokládám ale, že by tomu tak mělo být,“ tvrdí politik.

Pak vítězové začnou vést rozhovory s dalšími stranami v zastupitelstvu. Na jejich konci budou i nabídky na místa v městské radě.

„Naše město je malé, má jen dvanáct tisíc obyvatel. Proto nemám moc rád slovo koalice. Zastupitelstvo by mělo dělat jen to, co prospívá městu, bez ohledu na strany. Mělo by proto pracovat jednotně a my z VPM budeme přesvědčovat všechny zastupitele, aby takové věci podpořili,“ dodal Luděk Jeništa.

Druhou nejsilnější stranou ve Vlašimi jsou Nezávislí se třemi mandáty, po dvou křeslech berou ANO a KDU-ČSL s místostarostou Karlem Kroupou, jedno pak ODS a ČSSD.