Za péči o zeleň a životní prostředí získala obec Soutice Zelenou stuhu.

„Soutěž má každoročně povzbudit starosty, místostarosty a občany žijící a zajímající se o dění na venkově k jejich další aktivní účasti na rozvoji svých obcí," řekl při vyhlašování výsledků nyní již neúřadující hejtman Středočeského kraje Josef Řihák.

Do soutěže se přihlásilo celkem šestatřicet obcí, z kterých konečného vítěze, vesnici Kněžice na Nymbursku vybrala krajská hodnotitelská komise. Tu obec zaujala především svým vyváženým celkovým rozvojem.

Díky vítězství v krajském kole se mohou Kněžice nyní ucházet o prvenství v celostátním kole. To se uskuteční od 31. srpna do 6. září, kdy vítěze celostátního kola a nositele titulu Vesnice roku 2014 oznámí ministryně Věra Jourová 20. září v Luhačovicích v rámci Mezinárodního festivalu dětských folklorních souborů Písní a tancem.

Zatím posledním držitelem Zlaté stuhy a nositelem titulu Vesnice roku Středočeského kraje pro rok 2010 se stala obec Ratměřice.

Z Benešovska se přihlásily obce Hulice, Kamberk, Miřetice, Ostrov, Petroupim, Pravonín, Rataje, Soutice, Teplýšovice a městys Maršovice.