Včera to bylo přesně dvaadvacet let, co vyšli lidé do ulic a postavili se totalitnímu režimu. Tento den je označován nejen jako den boje za svobodu a demokracii, ale i jako symbol konce komunismu v Čechách.

Lešany. „My si tento státní svátek připomeneme vyvěšením naší státní vlajky na budově obecního úřadu, mateřské a základní školy a k pomníku padlých položíme květiny,” uvedl starosta obce František Vrkoslav s tím, že vlajka by měla být vyvěšena na každé státní budově.

Chleby. O to, aby si občané obce Chleby připomněli dvaadvacáté výročí dne boje za svobodu a demokracii se postaral její starosta Petr Charbuský. I on nechal na budovu obecního úřadu vyvěsit státní vlajku.

Týnec nad Sázavou má nejen na budově MěÚ, ale i obou ZŠ vlajku. „Na tento den nepřipravujeme žádný ohňostroj či průvod, pouze vyvěsíme, ostatně jako každý rok, na budovu úřadu vlajku,” řekl Martin Kadrnožka, starosta města a dodal, že připomenout si tento státní svátek je určitě důležité.

Krhanice. Umístit českou vlajku na budovu obecního úřadu, základní či mateřské školy nezapomněla ani obec Krhanice. Jen pomník připomínající události 17. listopadu 1989 nezdobí žádná květina, věnec nebo alespoň bílo-modro-červená stuha.

Benešov. "Benešovsi připravil k výročí 17. listopaduna náměstí outdoorovou výstavu s názvem Korupce po česku, která zachycuje 20 nejvýznamnějších korupčních kauz v České republice od roku 1989. V Muzeu umění a designu proběhne ve spolupráci s Konfederací politických vězňů ve čtvrtek od 17 hodinkoncert Dáši Andrtové – Voňkové," uvedla Soňa Vanhoecke, tisková mluvčí MěÚ Benešov s tím, že jiné akce město neplánuje.