Zpravidla druhý víkend v říjnu se sejdou úročnické hospodyňky v hostinci U Kámíka, kde si poměřují své síly coby neprofesionální, ale zato velice zkušené pekařky.

„Letos se mohlo soutěžit nejen se sladkými, ale i slanými koláči," poznamenal v úvodu předseda úročnického osadního výboru Libor Sedlák, který zároveň vysvětlil pravidla soutěže.

„Úkolem náhodně vybrané tříčlenné poroty je každý soutěžní vzorek ohodnotit známkou od jedničky do pětky, stejně jako ve škole, co se týká chutě, vzhledu a vůně. Jednotlivé známky se poté sečtou, a výrobek s nejnižším počtem, v tomto případě už bodů, vyhrává."

Průměrně se každý rok soutěže účastní třináct hospodyněk, výjimkou nebylo ale osmnáct soutěžících. Letos se na stole v hostinci U Kámíka sešlo sedmnáct vzorků, kde kromě klasických posvícenských koláčků nechyběla ani dorty, listové šátečky nebo třeba bramborák.

Většinou se soutěže účastní ženy z Úročnice, ale není to podmínkou. Do klání O nejlepší úročnický posvícenský koláč se mohou přihlásit i přespolní nebo muži. I když, jak poznamenal Libor Sedlák, ti mají svou vlastní soutěž. Úročnické pečené koleno.

„A víte, proč údajně tahle koláčová soutěž vznikla? Zlí jazykové tvrdí, že to bylo kvůli tomu, že bývalý starosta měl chuť na posvícenské koláče, ale jeho manželka mu je nechtěla upéct. Takže to prý vyřešil tím, že vyhlásil tuto soutěž," prozradil perličku Libor Sedlák s tím, že jako každý rok čekala na všechny šikovné hospodyňky kytička a diplom, pro první tři pak navíc ještě pohár.

„Ty poháry jdou vděčné, protože ho vítěz většinou něčím dobrým naplní a nechá ho kolovat," dodal předseda úročnického osadního výboru.