„O práh na příjezdu od Nádražní ulice si olejovou vanu auta poškodilo už šest motoristů. Jen během posledních čtrnácti dnu to byla dvě auta,“ potvrdil ředitel TS Benešov Bohumil Rataj s tím, že všechny tyto události policisté klasifikují jako dopravní nehody a škody, tedy i náklady na čištění, hradí povinné ručení nebo pojistky.

Jen hasiči z Benešova zasahovali kvůli oleji na dlažbě v Tyršově ulici třikrát. „Šestadvacátého května zasypávali hasiči sorbentem skvrnu dlouhou dvě stě metrů,“ sdělil mluvčí Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje Petr Svoboda a potvrdil, že i další dvě skvrny byly obdobně dlouhé.

Zatímco stovky řidičů ulicí projedou bez potíží, šesti zmiňovaným se to nepovedlo. Jen první případ však byl extrémní. Řidič vjel do ulice tak razantně, že na dlažbě ulpěl nejen černý olej, ale také šroub s kusem plechu. Řidič ale ujel. „Osobu podezřelou z tohoto skutku se nám podařilo odhalit a v červnu postoupili ke správnímu řízení na Městském úřadě v Benešově,“ sdělila mluvčí Policie ČR Benešov Eva Stulíková.

Aby k takovým událostem nedocházelo, nechá město před nájezd do Tyršovy ulice osadit vozovku zpomalovacím polštářem. „Věříme, že řidiče upozorní už předem na zpomalovací práh,“ uvedl místostarosta Roman Tichovský a připomněl, že další dva nájezdy do zóny zůstanou bez polštáře.