Shodlo se na tom všech pět radních města. Rozhodovali na základě předpokládané kalkulace pro letošek, přičemž vycházeli z již známých údajů o platbách, nákladech na provoz vodovodních a kanalizačních zařízení a spotřebě média za rok předchozí.

Za vodné drobní spotřebitelé zaplatí o více než šest korun vyšší cenu než loni. Ještě strmější růst zajistili radní v ceně stočného. U něj si Týnečtí připlatí na kubíku vody téměř třináct korun.

„Důvodem pro toto významné zvýšení je především požadavek na samofinancování provozu vodohospodářské infrastruktury a vytváření zdrojů pro její obnovu v budoucích letech,“ obhajuje starosta města Martin Kadrnožka dosud nevídaný skok ceny vzhůru s tím, že prostředky získané z tržeb za vodné a stočné budou využity výhradně na financování rozvoje a obnovy vodohospodářské infrastruktury.

Za ještě stále platné ceny vody získává Týnec do rozpočtu milion korun za rok. Po navýšení ceny by to měly být další čtyři miliony. „Budou to zhruba jen tři miliony korun, protože na vodovodu mají podíl i provozovatel, technické služby a také Bukovany,“ vysvětlil starosta.

Po úpravě bude cena vody v Týnci jedna z nejdražších v Česku. Ani to ale neznamená, že se bude jednat o konečný stav.

Cílem Týnce je roční zisk z vody v částce kolem deseti milionů korun.

Skokově, z roku na rok, to však vedení města zajistit nechce. Přesto je jisté, že se o zvýšení ceny vody bude hovořit na týnecké radnici znovu i napřesrok.