„Přijely taneční skupiny a kluby z Prahy, Benešova, Berouna, Kutné Hory, Hradec Králové, Pardubic, Jihlavy, Havlíčkova Brodu a do konce i z Chebu," potvrdila bohatou účast Zuzana Kalfasová z Pecerad, jedna z organizátorek a členka benešovské taneční skupiny Youngsters.

Čtěte také: Benešov už společnosti Posázaví peníze letos nedá

Název akce si vzali právě ze začátku jména své skupiny, která vyznává Street dance. Ale nejen o něm byl Y cup. V Týnci vystupovaly i skupiny zaměřené na Street dance, Show dance, Disko dance, Modernu, Parketové kompozice a také mažoretky.

„Ve čtyřech věkových kategoriích, jako týmy, dua i jako jednotlivci," připomněl Tomáš Čeněk z Úročnice, další tanečník z organizačního týmu s tím, že vystoupení je 90 a celá soutěž potrvá 11 hodin.

Taneční skupina Youngsters mimo jiné zajistila díky sponzorům nejen ceny pro tři nejlepší z každé kategorie, ale nezapomněla ani na odměnu pro všechny další zúčastněné. Kromě toho do Společenského centra organizační tým dovezl i občerstvení.

„Máme také asi pět set párů párků, aby se dostalo na každého vystupujícího," usmál se Tomáš Čeněk.

Taneční skupina Youngsters Street dance se účastní amatérských soutěží v nejvyšší věkové kategorii. Má 27 členů od 13 do 33 let, účastní se soutěží po celé republice a do Benešova už přivezla řadu skvělých umístění. Za tím je ale také dřina a odříkání. Do velkých prázdnin například členové skupiny nemají ani jeden volný víkend a tréninky v tělocvičně DDM Benešov jim zabírají ještě další dva dny v pracovním týdnu. Samotná soutěž Y cup byl nápad další tanečnice Youngsters Veroniky Bělkové a odrazem inspirace stále populárnějších soutěží v celé České republice.

Benešovská koťárka čiči tančila při soutěži vůbec poprvé

Premiéru měla při prvním ročníku taneční soutěž Y cup v Týnci nad Sázavou pěti a šestiletá děvčata, která si říkají Benešovská koťátka čiči. Jejich trenérka, Martina Procházková uvedla, že vystoupení svých svěřenců prožívá vždy velice špatně. „Já jsem vždycky zralá na převoz do nemocnice," přiznala se smíchem. „Musím to pokaždé rozdýchat," dodala Martina Procházková s tím, že příští ročník soutěže Y cup by měly soutěžit už jen mažoretky ve své samostatné kategorii. „Před organizátory ale smekám, vím jak je těžké připravit takovou soutěž a už se těším na další," řekla trenérka mažoretek.

Čtěte také: Kvůli EET nemají kamberští prodejnu potravin