To všechno bylo na programu tradičního Setkání Týnců, jehož hostitelským městem byl již popáté Týnec nad Sázavou.
„Je to pro nás prestižní záležitost. Setkání nejenže prohlubují výměnu zkušeností mezi zúčastněnými městy a obcemi, ale jsou také zajímavou společenskou událostí, při které se představí různé zájmové spolky a organizace. Řevnivost jde ale v tomto případě stranou. Potkáváme se jako staří známí, popovídáme si, zavzpomínáme a pochlubíme se novými projekty i záměry," řekl starosta Týnce nad Sázavou Martin Kadrnožka s tím, že město připravovalo setkání už od začátku roku.
Vzhledem k tomu, že se jedná o poměrně finančně náročné akce, organizátoři se dohodli, že budou setkání pořádat v dvouletých intervalech. A jelikož možnosti menších Týnců jsou omezené, přebrala iniciativu větší města. Navíc každé setkání má část oficiální, kde si zástupci samospráv předají zkušenosti z chodu obcí, a části sportovní a kulturní, v nichž dostanou příležitost předvést se spolky a sdružení zúčastněných sídel.
Soutěžním ringem pro klání třinácti sborů dobrovolných hasičů se stalo fotbalové hřiště v Peceradech. Zde se party v modrých uniformách utkaly hned ve dvou disciplínách. Útoku a štafetě.
„Jedná se o soutěže, kde rozhoduje nejrychlejší čas a sešlo se tady osm družstev mužů, tři ženské týmy a dva smíšené," uvedl velitel Sboru dobrovolných hasičů Pecerady Roman Hudrlík, který hned jedním dechem poznamenal, že čas je až to druhé. Nejdůležitější je podle jeho slov dobře se pobavit. „A to se myslím podařilo," dodal Roman Hudrlík.
Měst se slovem Týnec v názvu je v Čechách patnáct a na Moravě dva. Poprvé se jejich zástupci sešli v roce 1986 v Týnci nad Labem, podruhé o rok později v Týnci nad Sázavou.
Součástí Srazu Týnců bylo i klání sborů dobrovolných hasičů. Toho se na fotbalovém hřišti v Peceradech zúčastnilo třináct družstev.