Co ale rozhodně zvykem není, aby měli v tombole divočáka. To ostatně potvrdil i velitel SDH Pecerady Roman Hudrlík.

„Pokaždé máme v tombole něco zajímavého, ale divočáka máme snad poprvé. A to už má tento ples pořadové číslo devadesát dva," řekl krátce před začátkem plesu Roman Hudrlík s tím, že divoké prase je až druhá cena. První je horské kolo a třetí pak mikrovlnná trouba.

Tombola nebyla ale to jediné, nač se mohli příchozí těšit. Zpestřením večera byla i dvě taneční vystoupení dětí z týnecké základní školy. Zatímco je doprovázela k tanci reprodukovaná hudba, návštěvníkům plesu hrála skupina Coda. Ta vystoupila i na maškarním plese, který na druhý den připravili peceradští hasiči pro děti.

„A jako každý rok i letos jsme pro zájemce zařídili dopravu. Večer sveze všechny do Týnce, a kolem třetí ráno je zase rozveze do Bukovan, Pecerad a Zbořeného Kostelce," dodal závěrem velitel peceradských hasičů.

Peceradským hasičům losují tombolu už řadu let missky

O plese, ale i o činnosti Sboru dobrovolných hasičů Pecerady si s Benešovským deníkem povídal jeho velitel Roman Hudrlík.

Z čeho, jak dnešní hasičský pro dospělé, tak zítřejší maškarní ples pro děti financujete?
Máme sponzory, kterým za to patří velký dík a potom z peněz, které utržíme na plese v předešlém roce.

A jak je to s cenami do tomboly?
To je podobné jako s plesem. Buď nám je sponzoři dají, nebo zafinancují. Ale hodně do toho investujeme my jako SDH Pecerady.

Tombolu vám losují missky. Můžete to nějak přiblížit?
V průběhu večera vybere komise v sále asi deset dívek a z těch porota vybere tři missky. Ty dostanou klasické korunky, miss a dvě vícemiss a na oplátku o půlnoci losují tombolu. Takhle to děláme už asi dvacet let.

Má SDH Pecerady hodně mladých členů?
Novou krev jsme začali nabírat až v loňském roce, protože do té doby byla slabá populace. Momentálně máme osmnáct registrovaných dětí, ale věřím, že příští rok překročíme dvacítku a pojedeme s nimi i na nějaké závody.
Jaký je věkový průměr vašeho hasičského sboru? Máme poměrně hodně třicetiletých chlapů. Pak čtyřicet, pětačtyřicet a potom šedesátníci.

Jezdíte s nimi na soutěže?
Ano, ale spíš než soutěžím se věnujeme represi. Tedy zásahům.

Loni jste nabrali nové členy. Jak minulý rok hodnotíte celkově?
Pozitivně. Dodělali jsme hasičárnu, chybí nám už jen fasáda,… A i když jsme jen vesničtí dobrovolní hasiči, měli jsme v loňském roce šestatřicet registrovaných a asi dvacet neregistrovaných výjezdů.

Jak se svoláváte? Sirénou?
Ne. Telefonem (smích).