Tuto informaci ovšem benešovská radnice rezolutně odmítá.

„Prosím vás, to je tutovka. Má sem přijít čtyřicet romských rodin. A nedělejte, že o tom nevíte! To tady ví už úplně každý," zněl hlas v telefonu muže, který ale nechtěl být jmenovaný.

„Prostě napište, že to víte a hotovo. Ale až to budete dávat do novin, tak o mně se v článku v žádném případě nezmiňujte. Ať nemám problémy," pokračoval oznamovatel, který byl skálopevně přesvědčený o tom, že redakce o celé kauze jistě ví, ale úmyslně mlží dlouho připravovanou akci.

Ta ale skutečně nic nevěděla a ani se s nepodloženými informacemi nezačala neprodleně zabývat. Ovšem až do té chvíle, kdy na redakčním stole zazvonil opět telefon. A otázka byla stejná.

„Můžete mi prosím vás říct, co je na tom pravdy, že by mělo v Benešově najít bydlení několik desítek sociálně slabých rodin? Údajně se pro ně staví byty v Táborských kasárnách a mají přijít z Českých Budějovic," informoval se tentokrát čerčanský obecní úřad.

Odpověď zněla stejně. Oficiálně nic nevíme, ale tato zpráva se k nám už také donesla. A kde jinde zjistit pravdu a vše uvést na pravou míru než přímo na Městském úřadu Benešov.

„Není to pravda! Záměrem města Benešov je tento objekt pronajmout. Ne prodat. Čekáme stále na vhodnou nabídku. Například škola, úřad, muzeum a podobně," rozptýlila svou jasnou odpovědí veškeré pochybnosti Soňa Vanhoecke, tisková mluvčí benešovské radnice. Šlo tedy pouze o fámy, které nemají žádný reálný základ.