Naopak pomáhá organizátorům dalších běhů, jako například při Konopišťské desítce, běhu z Hvězdonic do Ondřejova nebo Karlovském kopcováku v Benešově.

„Běžela bych také, ale vzhledem k tomu, že přišlo tolik lidí, zůstala jsem jen jako organizátor," řekla s trochou lítosti v hlase ředitelka běhu, který organizuje jedenáct let a jako pomocnice organizátorů se na něm podílela už od zrodu tradice.

Tu udržuje občanské sdružení Běhy do kopců v Praze a okolí. Běh na Čerčanský chlum je pokaždé jeho prvním podnikem roku.

U známé organizátorky vytrvaleckých běhů a aktivní atletky by se dalo předpokládat, že se s tretrami nebo maratonkami už narodila. Ale opak je pravdou.

„Začala jsem běhat až v sedmatřiceti letech," odhalila trochu šokující skutečnost. „Tenkrát jsem totiž přestala kouřit," odpověděla skoro šeptem, i když při rozhovoru v šatně čerčanské školy, kde měli závodníci už tradičně zázemí, právě nikdo nebyl. Už nahlas a se smíchem pak vysvětlila důvod životní změny.

„Už pětadvacet let už běhám, abych neztloustla," potvrdila žena a hanáckou intonací nezapřela, že není benešovskou rodačkou. „Přistěhovala jsem se z Prostějova," dodala Jarmila Zeidlerová, která za měsíc naběhá kolem sedmdesáti kilometrů.