Pětipodlažní objekt bude přistavený ke stávajícímu pavilonu D a bude sousedit s hřištěm na minigolf a parkem. Rovněž bude propojený podzemnímu chodbami, kterými se pacienti i personál dostávají k procedurám či na oběd.

Nový objekt podle ředitele ústavu navýší kapacitu zdravotnického zařízení o dalších 48 lůžkových míst. Ve druhém podlaží, které je kvůli svažitému terénu částečně pod zemí, bude technické zázemí a skladovací prostory. Další tři podlaží budou patřit lůžkovým oddělením a úplně nahoře pak najdou místo další pacientská lůžka a také pracovny lékařů včetně místnosti na porady.

Zatím jen jedno z pater bude vybaveno rozvodem kyslíku podobně, jako to je v klasických infekčních odděleních nemocnic. Nebudou v něm však chybět ani zářiče na likvidaci bakterií a virů nebo generátory ozonu. Ovšem pro potřeby infekčního provozu bude možné jednoduše a rychle uzpůsobit celý objekt.

„Po službách rehabilitačního léčení v Kladrubech je obrovský zájem a díky novému pavilonu zase o něco navýšíme kapacitu ústavu. V případě potřeby se pak bude moci celá budova proměnit na infekční pavilon a pacienti v něm najdou všechno potřebné,“ uvedl ředitel ústavu Josef Hendrych.

Záměr rehabilitačního ústavu sice už schválilo ministerstvo zdravotnictví, ovšem pro jeho realizaci chybí 185,5 milionu korun. Právě takové má nyní záměr plánované náklady.

„Předpokládáme, že vhodný dotační program vyhlásí Evropská unie už tento rok na podzim. Chceme být připraveni, abychom mohli náš projekt přihlásit a měli větší šanci na získání podpory,“ dodal Josef Hendrych s tím, že jeho přáním je nový pavilon zprovoznit do roku 2024.