VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Pyšelích vyrostla nová školka

Pyšely – „Tady je Cvrčkovo," oznamuje cedule na vchodových dveřích nově zřízené Mateřské školy Pyšely, jenž se zaměřuje na Montessori přístup k dětem.

7.11.2012
SDÍLEJ:

PYŠELSKÁ Montessori Mateřská škola Cvrček má pomoct překlenout zvýšenou poptávku po předškolních zařízeních. Foto: Foto archiv: MŠ Montessori Pyšely

Mateřinky, která je od 1. listopadu dílem občanské společnosti Centrum volného času Pyšely a tamního městského úřadu.

„Město Pyšely nám nabídlo na radnici zrekonstruované prostory, kde bylo možné zřídit nízkonákladové řešení, jenž by přechodně pokrylo zvýšenou poptávku po předškolních zařízeních," vysvětlila Markéta Pohanková, předsedkyně sdružení a zároveň i na přechodnou dobu ředitelka nově fungující školky s tím, že nové aktivity pro děti v Pyšelích ukázaly, že občanská společnost není jen prázdný pojem.

Děti v nové školce přivítal čaroděj a víla

Aby se malým žáčkům v nové školičce líbilo hned od začátku, přišel na první setkání i čaroděj Boubelín, který pomohl houbové víle Kajdě spravit kouzelnou hůlku, lezlo se do jezevčí nory, brodilo se močály, strouhalo se mýdlo, foukaly se bubliny, vyráběl se lesní skřítek.

„Naším záměrem je aktivizovat rodiče, většinou maminky na rodičovské dovolené" uvedla Klára Svobodová, lektorka Montessori programu a dodala: "Chceme ukázat, že díky jednoduchým a doma vyrobitelným pomůckám mohou dospělí rozvíjet schopnosti svých dětí již od velmi raného věku."

K výuce stačí doma vyrobené pomůcky

A právě díky jedné z členek sdružení má školka zdarma k dispozici doma vyrobené Montessori pomůcky, kterými děti procvičují jemnou motoriku, činnosti praktického života, seznamují se s čísly a abecedou a zkoumají, jaké jevy probíhají v přírodě.

Montessori školka je normální školička

„Školka Cvrček je celodenní zařízení, kde je možné využít i zkrácený program dva nebo tři dny v týdnu. Dětem se věnují učitelky s odborným vzděláním a individuálním přístupem ke každému jednotlivci," poznamenala Pohanková a dodala, že v blízké budoucnosti by občanská společnost chtěla zařadit do odpoledního programu také kroužky pro předškolní děti, Montessori matematiku a češtinu pro prvňáky, jedno dopoledne v týdnu věnovat práci s Montessori pomůckami pro dvouleté, a Cvrčkovy výlety. Což jsou víkendové akce pro předškoláky a jejich rodiče.

Autor: Martina Křečková

7.11.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

ČFL: Benešov - Ústí nad Orlicí 1:4.
9

Benešovské trápení prohloubilo Ústí nad Orlicí

Ilustrační foto.
VÍME PRVNÍ

Volební urny se musely stěhovat. Kvůli práci kriminalistů

Konopiště bude patřit běžcům

Benešov - V unikáním prostředí této historické památky se totiž připravuje závod Mattoni Free Run, který nabídne trasu na 5 nebo 10km. "V našem závodu nejde o to být první, ale potkat se dalšími nadšenci, partou kamarádů a užít si nejen běh, ale také prostředí, ve kterém se celá akce uskuteční," říkají k závodu jeho organizátoři, kteří již tři roky pod záštitou Run Czech oficiálně organizují pravidelné výběhy po celé republice.

OBRAZEM: Druhý volební den na Benešovsku

Benešovsko - Přinášíme vám fotografie z druhého volebního dne do poslanecké sněmovny z Benešovska.

Obyvatelé gruzínského města Rustava navštívili Posázaví

Týnec nad Sázavou - Zástupci obyvatel gruzínského města Rustava zavítali tento týden do Týnce nad Sázavou, aby se blíže seznámili s fungováním obecně prospěšné společnosti Posázaví. Jejich úkolem, při návštěvě města na Benešovsku, bylo také získávání informací v oblasti spolupráce samosprávy s podnikateli, neziskovými organizacemi a občany. Kromě Týnce nad Sázavou navštívila gruzínská delegace i Prahu a Karlovy Vary.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení