Trasa byla předem určena a obyvatelé, okolo kterých průvod procházel, byli předem na masopust upozorněni a dostali pozvánku k účasti na masopustním veselí.

V Pyšelích se bavili navzdory řádící chřipkové epidemii  
Masopustní veselí, čtvrté polistopadové, rozjeli Pyšelští během prvního únorového dne. Jak potvrdila místní knihovnice Miroslava Kocourková, obnova masopustu přišla ve městě sice už v roce 2010, na druhé pokračování si ale Pyšelští museli počkat až do roku 2016. Třetí se pak konalo loni. A tak, jako tehdy, neodradila od účasti v průvodu plném masek ani chřipková epidemie či nově alarmující zprávy o čínském koronaviru.

Drábem se v Pyšelích už tradičně stala Drábová. Přesněji, místostarostka Dana Drábová , která převzala od starostky Štěpánky Bednářové masopustní právo nad všemi bytostmi nacházejícími se v Pyšelích v tu dobu a to až do půlnoci. Tak dlouho oslava sice tentokrát netrvala, ale slušná dvanáctihodinovka doprovázená celou dobu hudbou kapely Bezouška, to opět byla. „Účast byla hned na startu průvodu určitě největší v nové historii,“ dodala knihovnice s tím, že akci připravilo společně s místními dobráky město Pyšely.