Koordinaci těchto aktivit v oblasti kolem řeky Sázavy zajišťuje obecně prospěšná společnost. Posázaví. Financování vzniku stránek vychází z každoročních příspěvků jednotlivých sídel. Nové turistické weby vycházejí z databáze Posázaví shromažďované neziskovkou už jejího vzniku v roce 2004.

Uživatelé stránek si mohou zvolit svá vyhledávací kritéria. Ta jsou seřazena například podle různých kategorií. „Dohledat lze mimo jiného i památky, muzea, přírodní a technické zajímavosti či zookoutky. V rubrice Služby zase ubytování, restaurace, kempy a tábořiště, půjčovny a opravny nebo sportovní zařízení,“ připomněl Václav Pošmurný ze společnosti Posázaví.

Novinkou je i propojení událostí z Kalendáře akcí jednotlivých lokalit přes Posázaví až na web turistického regionu Střední Čechy www.centralbohemia.cz.

Pracovníkům informačních center, potažmo pořadatelům, pak stačí zadat data na jedno místo a akce se zobrazí na všech propojených stránkách. V současnosti na tomto principu funguje také web Bystřice a Týnce nad Sázavou, brzy k nim přibude Sázava, Neveklov a Jílové u Prahy. Kalendář akcí se navíc jednou týdně automaticky rozesílá všem zájemcům, kteří se k jeho odběru přihlásí na www.posazavi.com.

„Prostřednictvím těchto stránek je také možné „zvenku“ vkládat fotografie k turistickým cílům, službám i akcím,“ připomněl Václav Pošmurný.