V týdnu od 19. do 23. září zaplaví ulice měst po celé České republice, tedy i ty na Benešovsku studenti středních škol s cílem podpořit vážně nemocné děti, které jsou odkázané na péči svých rodičů.

„Tváří našich podzimních Srdíčkových dnů je pětiletá Andrejka, která se sice narodila jako zdravé miminko, ale záhy u ní lékaři zjistili vážné metabolické onemocnění centrálního nervového systému. Vinou nemoci špatně vidí a chodí, je velmi brzy unavená a trpí epileptickými záchvaty. Na onemocnění doposud neexistuje žádná léčba a léky pouze mírní jeho příznaky," vysvětlila ředitelka neziskové organizace Život dětem Maria Křepelková.

Do celorepublikové sbírky Srdíčkové dny se pravidelně zapojují studenti středních škol a učilišť, základních škol, dětské organizace i mnohé firmy. Formou prodeje srdíček, magnetek, náramků a jiných sbírkových předmětů sbírka pomáhá vážně nemocným dětem, stabilně odkázaným na domácí péči svých rodičů.

„Pro podzimní sbírku jsme opět připravili krásné sbírkové předměty, které budou naši dobrovolníci nabízet v ulicích měst. Tentokrát si lidé budou moci zakoupit reflexní srdíčka v různých barvách, která slouží jako ochranný prvek na silnicích, a také oblíbené magnetky se zvířátky," dodala Maria Křepelková.