Krytý bazén v pondělí, po devíti měsících prací, předal majitel, město Benešov k užívání veřejnosti. První plavci se do vln nořili už odpoledne Ještě před tím se ale stříhala páska. Po sedmnácti letech už podruhé. Rekonstrukce přináší plavcům řadu novinek.

Hlavní bazénová vana je rozdělená na sportovní a rekreační část. Přímo v bazénové hale najdou zájemci také vířivou vanu pro osm lidí nebo parní lázeň. Novým standardem, na západ od Čech už dávno běžným, jsou také společné šatny pro muže a ženy.

„Soukromí bude zachováno v převlékacích kabinkách,“ uklidňuje puritány Pavel Khek, ředitel Městských sportovních zařízení, která sportoviště spravují.

Nový, digitální je i systém odbavování návštěvníků hned u pokladen. Cenné věci si už nebudou muset s obavami nechávat v běžné skříňce, ale za desetikorunu v boxu bezpečnostním. Provozovatel tak eliminuje dříve poměrně časté krádeže. Jiné ale je i to, co běžný návštěvník nevidí, tedy technologie úpravy a ohřevu vody.

Za velice přijatelných podmínek dostává veřejnost ještě jeden další bonus. Velký bazén je proti svému předchůdci o plné čtyři centimetry delší. V Benešově se každoročně do bazénu vypravilo kolem sedmdesáti tisíc plavců. „Počítáme, že jich bude až o čtyřicet tisíc více,“ dodal Pavel Khek.