A rovněž tam to bude v souvislosti s pracemi na mostní konstrukci – tentokrát kvůli montáži nosníků na staveništi mostu na silnici III/3352. Vyplývá to z informací vedoucího mostních techniků Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje Miroslava Dostála, které ve čtvrtek zveřejnil na svém webu středočeský krajský úřad.

Opětovně platí, že úplná a obousměrná uzavírka silnice č. I/3 bude aktuální během celé noci ze soboty na neděli – od 17. hodiny 4. května do sedmé ranní dne následujícího. Tentokrát se vztahuje na úsek u Mirošovic mezi silničními kilometry 0,152 a 1,899. K firmám a nemovitostem, jež se nacházejí v uzavřeném úseku, bude příjezd i přístup umožněn – dostat se na druhou stranu však motoristé mohou jen po objízdné trase.

Ta je vyznačena po staré benešovské a dalších komunikacích: II/603, II/107 a dálnici D1 (mimoúrovňové křížení Všechromy na exitu 15) – tedy přes Městečko, Nespeky, Křiváček, Babice, Ládví, Kamenici, Novou Hospodu, Štiřín, Všedobrovice a Velké Popovice.

„Na třech místech jak na silnici číslo I/3, tak na silnici číslo II/508 bude umístěno dopravní značení IP 22 [velká tabule se znázorněním změny místní úpravy; pozn. red.] s textem Obec Mirošovice neprůjezdná, mosty na Mnichovice a Senohraby uzavřené,“ upozorňuje krajský web.

S vysvětlením, že důvodem jsou souběžné uzavírky v okolí Mirošovic. Řidičům se tedy vyplatí sledovat značení skutečně pozorně. „Dále bude na větvi křižovatky silnic I/3 a II/508 osazena dopravní značka IP 10b [návěst před slepou komunikací]. Městskému úřadu Říčany bylo navrhnuto, aby doplnil označení přechodné úpravy provozu o dopravní značku IP 10 [míněna značka pro slepou komunikaci] a umístil ji za křížením větve I/3 a II/508 směrem na Mnichovice,“ informoval dále krajský úřad.