V několika kategoriích se letos sešlo úctyhodných 148 hráčů. Mezi nimiž byl například mistr světa v elektronických šipkách Martin Hoffmann hrající za Dřeváky Beroun, Pavel Korda z týmu Toi Toi Dixi Bratislava, který je v českém žebříčku v první desítce či patnáctiletá Denisa Dadová. Ta zase pojede v říjnu hájit tým Dart Club Mezihoří na Mistrovství světa do Anglie!

„Máme celkem pět závodů. Jednotlivce, páry, juniory a ženy, rychlostní soutěž a hlavní závod Memoriál Bohumila Zváry," uvedl jeden u pořadatelů Miroslav Zvára s tím, že zatímco pro děti byly odměnou diplomy a sladkosti, dospělí získali hotovost.

„Vítěz získá veškeré vybrané startovné, což momentálně znamená tři tisíce korun, druhý v pořadí dva tisíce, třetí tisíc a čtvrtý dvě stě korun," vysvětlil na začátku sobotního závodu Zvára, který společně se svým bratrem Romanem přišel před devatenácti lety s nápadem pořádat šipkový turnaj v Mezihoří.

Mirek už sám šipky nehraje. Brání mu v tom prý nedostatek času,ale také zdraví. Podobně je na tom také jeho bratr Roman. Ten se k ostrým hrotům dostane jen díky své trenérské činnosti.