Na břehy nádrže utopené v lesním masivu, které se díky poloze k samotným Kladrubům říká Záhorská, usedlo tehdy jen třináct dětí.

„Když jsem to viděl, měl jsem sto chutí s tím seknout. Dnes je to ale úplně jiné a za tenhle vývoj jsme fakt šťastní," přiznal Jan Porhansl, hospodář organizace založené v roce 1985.

„Dnes je tu čtyřiačtyřicet míst a jsou všechna obsazena," připomněl v sobotu 18. června, kdy se závody nedaleko kladrubského rehabilitačního ústavu konaly.

Proč jsem přijel do Kladrub


Jan Kovář.
Jan Kovář, Praha

Je mi osm let a do Kladrub jsem s rodiči přijel na dětské rybářské závody už potřetí. V Kladrubech se mi líbí, protože se tu dají bezvadně chytat ryby. Dneska jsem už chytil perlíny, plotice a okouny. Perlín má hodně červené ploutve a měřil asi osmnáct centimetrů. Příští rok už se mnou bude chytat i bráška Adam.

Aleš Jenčík.
Aleš Jenčík, Miřetice

Ryby chytám od pěti, takže už celkem deset let. Jsem členem místní organizace a na dětských závodech jsem tu potřetí. Dnes jsem už chytil ouklejku, perlína a kapra. Ten měl dvaačtyřicet centimetrů. Na nádrži Záhorská se chytá opravdu dobře, ryby tu hodně berou a je to tady pěkné. Rád sem jezdím i na dravce.