„Město si vzhledem ke své velikosti zachovalo poměrně rozsáhlý bytový fond osmasedmdesáti bytových domů včetně čtyř s pečovatelskou službou,“ připomněla Jitka Drahoňovská, vedoucí Odboru správy majetku Městského úřadu v Benešově.

Při údržbě bytů byli a stále jsou v činnosti řemeslníci různých profesí. Jejich „zákroky“ v městských bytech se počítají na tisíce. V průměru loni pracovali v každém z městských bytů více než jednou.

„Takových činností realizovali téměř dva a půl tisíce,“ potvrdila vedoucí odboru s tím, že podstatnou část oprav tvoří kompletní rekonstrukce uvolněných bytů. Ty pak město nabízí novým nájemcům. Loni se to týkalo osmačtyřiceti bytů.

Kromě běžného odstraňování závad ale vlastník bytu ze zákona musí provádět i pravidelné revize. Třeba elektrických rozvodů ve společných prostorech nebo plynových kotlů a v panelácích také výtahů.

„Elektro revize v jednotlivých bytech jsou povinností nájemce a stejné je to i při servisu a revizi plynových spotřebičů a kotlů umístěných v bytech,“ upozornila Jitka Drahoňovská, vedoucí Odboru správy majetku Městského úřadu Benešov.