„My jsme v Příčné ulici potřebovali vyměnit vodovodní potrubí, protože to původní už bylo v žalostném stavu. Kvůli starému topnému kanálu se tam dokonce propadala vozovka,“ potvrdil týnecký starosta Martin Kadrnožka.

Svůj záměr měli na uvedeném místě také energetici z ČEZu. Ti potřebovali do země položit výměnou nový silový kabel, ale také kabel nový, optický, řídící. Ten se nyní vine od Chrástu z tamní trafostanice k celkem pěti transformátorům v Sadové ulici, oblasti města, které se říká ruský nebo také finský ráj, zařízení u České pošty, domu s pečovatelskou službou a také tomu u mateřské školy. Svou záležitost v Příčné ulici řešil také Cetin, firma zaměřená na telekomunikace.

„Práce probíhaly koordinovaně. My vyměnili vodovod, za námi šel ČEZ a po něm přišel Cetin. Po jeho odchodu se vrátí znovu ČEZ. Ten opraví chodník, který rozbil kvůli zajištění svých prací a nakonec se vrátíme i my a opravíme povrch vozovky,“ dodal týnecký starosta.

Mimo tyto práce probíhalo prakticky ve stejném období také pokládka řídících kabelů, jimiž týnecký teplárna v sídlišti zvaném Pánov obsluhuje na dálku své výměníkové stanice.