V půl osmé večer hlásila Alice Korbelová, předsedkyně volební komise 120 odvolených.

„To víte, že je na účasti znát, že se volí už potřetí," připomněla poněkud nižší zájem voličů.

V minulých nových volbách sestavili kandidáti listiny tři, ale vítězné uskupení nakonec svůj boj o radnici prohrálo se spojenými silami kandidátů ze dvou dalších listin.

„Věřím, že se tentokrát podaří zastupitelstvo sestavit," dodala předsedkyně volební komise Alice Korbelová před uzavřením volební místnosti.

Už druhých nových voleb se v Hvězdonicích nakonec zúčastnilo 50,59 procenta oprávněných voličů.

K řádným volbám dorazilo v Hvězdonicích loni na podzim 73,18 procenta voličů a k prvním novým volbám letos 14. března dokonce 79,61 procenta oprávněných voličů. Tehdy se volilo na Benešovsku znovu také v Xaverově a Drahňovicích. Tam se však zastupitelstva podařilo sestavit už na druhý pokus. 

Obyvatelé Hvězdonic dali kandidátům zapsaným na listině uskupení Šance 2014 celkově 455 hlasů a čtyři z nich poslali do zastupitelstva. Novými hvězdonickými politiky se stali Jan Volf (67 let, 93 hlasů), Jiří Műller (38, 81), Luděk Šafránek (53, 74) a Andrea Kuželková (42, 50).

Kandidáti Sdružení nezávislých kandidátů pro obec, se do zastupitelstva probojovali tři – Vlastimil Polášek (41 let, 80 hlasů), Jan Škoda (40, 64) a Michal Vejvoda (32, 61).