Nikomu se naštěstí nic nestalo a v době, kdy k hořícímu objektu, ve čtvrtek zhruba ve čtvrt na dvě odpoledne, dorazily první jednotky hasičů, už byli všichni lidé mimo nebezpečí.

„Všichni z domu se stačili včas evakuovat. Podle informací, které nám předal personál dětského domova bezprostředně po našem příjezdu, byl dům už bez lidí a nikoho nikdo nepohřešoval," uvedl jeden ze zasahujících požárníků s tím, že v objektu patřícímu do zařízení, kterému se v minulosti nechvalně říkalo pasťák, se v době požáru nacházeli pouze čtyři klienti a dvě vychovatelky. Do objektu se sice vejde až 40 lidí, ale škola má tento týden prázdniny, proto byla většina z nich mimo zařízení.

Čtěte také: Neplatiči dluží městským radnicím desítky milionů

Také proto případ tak trochu připomíná kultovní Renčův snímek Rekviem pro panenku. Oheň totiž někdo založil úmyslně. Proč, to není jasné. Stopy žhářského útoku na místě dokonce hledal služební pes vycvičený k vyhledávání urychlovačů hoření. Těmi může být například benzin či nafta nebo různá ředidla. Pes ale na jejich použití hasiče neupozornil. Přesto jsou si vyšetřovatelé hasičů a i ti policejní téměř jistí, že objekt nevzplál jen tak náhodou, nebo kvůli nějaké technické závadě elektrického zařízení.

„Zjistili jsme totiž, že ohniska požáru jsou ve dvou pokojích ve druhém nadzemním podlaží v prostoru podkroví," potvrdil Ladislav Holomčík, mluvčí HZS Středočeského kraje. „V jednom z pokojů hořela postel, druhý pokoj byl celý v plamenech, které se navíc rozšířily do střešní konstrukce," upřesnil.

Už před čtvrt na tři, tedy necelou hodinu po zahájení zákroku se hasičům požár podařilo lokalizovat a za dalších zhruba čtyřicet minut zcela zlikvidovat.

Škodu, kterou oheň způsobil, odhadli vyšetřovatelé na tři miliony korun. Majetek ve stejné hodnotě se ale požárníkům ze sborů dobrovolných hasičů Sedlce-Prčice a Votice díky jejich rychlému zákroku, podařilo uchránit.

Ředitel dětského domova Stanislav Urban Deníku odmítl sdělit jakékoliv informace s odkazem na tiskového mluvčího MŠMT. Z tiskového oddělení ministerstva ale dosud odpověď nedorazila.

Čtěte také: Policisté se samopaly vtrhli do ubytovny v Příbrami