Už ve středu 10. července na Masarykově náměstí startuje v pořadí devátý festival Benešov City Live, který nejen pro místní, ale i přespolní připravilo Kulturní a informační centrum (KIC) Benešov. Stejně jako od počátků akce se tam vstupné neplatí.

„Festival zahájí koncert Jitky Zelenkové s kapelou a celou přehlídku pak uzavře 25. srpna promítáním filmu Kocour v botách: Poslední přání,“ připomněla Tereza Lípová, mluvčí benešovské radnice s tím, že se na pódiu vystřídají formace, které potěší příznivce řady hudebních stylů.

Benešov City Live, Schelinger revival | Video: Zdeněk Kellner

Podle ředitelky KIC Jany Pěnčíkové čeká na publikum kvalitní a pestrý kulturní program. „Jako tradičně Masarykovo náměstí ožije během střed, pátků a nedělí a to, že se na žádné představení nebude vybírat vstupné, je i díky našim partnerům,“ připomněla manažerka.

Podle benešovského místostarosty Jakuba Hostka je festival skvělý způsob oživení centra města během letních měsíců. „Všechny Benešáky i návštěvníky z okolí srdečně na festival zvu a těším se, že se na některé z akcí potkáme,“ dodal.

Letní přehlídka kromě kultury přinese také určitá omezení. Ta se budou týkat zejména dopravy. Kvůli zajištění bezpečnosti při akcích bude od 10. července do 25. srpna vždy ve středu, pátek a neděli od 14 do 22 hodin zcela uzavřena část Masarykova náměstí.

Léto v centru Benešova

Koncerty: Metallica Revival Beroun, Carisma, Red Baron Band, Štěpán Kojan, Jimmy Bozeman & The Lazy Pigs, Rotor, Nikola Mucha a další.

Filmová představení: Každou neděli budou promítány populární filmy, včetně Jedeme na Teambuilding, Mission Impossible: Odplata – část první, Prázdniny s broučkem nebo Sladký život.

Benešovské posvícení: Tradiční posvícení se uskuteční v sobotu 17. srpna. Dopoledne se náměstí promění v tržiště a rodiny s dětmi jistě potěší hudební pohádka S chutí do toho i veselý koncert Kapely Kůzle. O večerní taneční zábavu se od 20 hodin postará kapela Unisono.