„Letos slaví své padesátiny Večerníček, kdy autorem jeho postavičky je významný představitel českého výtvarného umění Radek Pilař, který měl nedaleko Bystřice chalupu. Proto jsme akci ke Dni dětí pojali tak, že Večerníček slaví 50. narozeniny," vysvětlil v krátkém úvodním projevu starosta Bystřice Daniel Štěpánek.

Ten zároveň poděkoval Martině Smahové, sekretářce vedení města Bystřice za organizaci celého sobotního programu a přivítal Marinu Odvárkovou, jednu z dcer Radka Pilaře, která společně s dětským obecenstvem zavzpomínala na svého otce.

„Na závěr bych chtěl Večerníčkovi popřát dlouhá léta, a aby nás mohl ještě několik dalších desetiletí vítat z televizních obrazovek. Aby ho měli dramaturgové rádi a stále ho zařazovali do svých programů, a aby měl další a další generace diváků, především z řad dětí, které se budou těšit, s jakou pohádkou za nimi každý večer přijde," dodal Daniel Štěpánek.

Po shlédnutí Loupežníka Rumcajse v podání Loutkového souboru Kulíšek se děti vydaly na nedaleký sportovní stadion, kde na ně čekaly různé soutěže. Skákání v pytli, chození na chůdách, zatloukání hřebíků nebo třeba lovení ryb.

Nechyběl ani hudební program, o který se celé odpoledne starali Petr a Madlenka Čejkovi. K tanci a poslechu pak večer zahrála dospělým kapela Profil a Lahvátor.