Oba dny proběhne bitva mezi Vikingy a Slovany a taktéž doprovodný program.

V pátém příběhu se bude vyprávět příběh o cestě až do daleké Rusi, kam se vikinské vojsko vydá stvrdit spojenecké svazky a pomoci v boji o upevnění moci, uvádí členové občanského sdružení.

Kromě již zmíněné bitvy, která se odehraje v sobotu i v neděli a je zlatým hřebem celého programu, se návštěvníci mohou těšit na spoustu jiných zajímavostí. Atmosféru raného středověku budou moci nasát už v dobovém táboře válečníků. Zde si mohou prohlédnout a vyzkoušet nejrůznější zbraně a zbroje, které válečníci v té době používali. Dále budou ke zhlédnutí nejrůznější dobová řemesla, opět s možností vyzkoušení. V táboře budou připravené informační tabule, z kterých se zvídavý divák bude moci dozvědět zajímavé informace o životě Vikingů a pro ty ještě zvídavější budou připraveny komentované prohlídky tábora s průvodcem.

Kromě tábora je také možnost navštívit vikinské pohřebiště a pohanské obřadiště, kde před každou bitvou bude probíhat inscenace vikinského obřadu. Udatní válečníci si tímto obřadem budou snažit naklonit přízeň bohů a tím zajistit úspěch v bitvě nebo hrdinskou smrt.

Dále se můžete těšit na soutěž v rozdělávání ohně pouze za použití křesadla, lukostřelecký turnaj a turnaj v hodu kopím. Bude připravena vědomostní soutěž o hodnotné ceny a soutěže pro děti.

ŠÁRKA BEJDOVÁ