Zbytek hradil majitel komunikace ze svého rozpočtu.

„Slavnostního otevření opraveného mostu se vedle hejtmana Středočeského kraje Miloše Petery zúčastnil i ředitel Úřadu Regionálního operačního programu Střední Čechy Václav Chytil, zástupci dodavatelských firem, úředníci krajského úřadu a další hosté," uvedla Nicole Mertinová, tisková mluvčí Středočeského kraje.

Most vede přes bezpečnostní přepad rybníka Valcha na spojnici mezi Vlašimí a Čechtice. Tato silnice slouží jako objízdná trasa z dálnice D1 pro vozidla přepravující nebezpečný náklad, který by mohl ohrozit vodní nádrž Želivku. Rekonstrukcí mostu se zvýšila bezpečnost provozu v tomto místě.

Most v Borovnici je starý 210 let. Právě dokončená rekonstrukce mu tak zajistila, že tu bude stát nejméně dalších sto let.

„Byl bych rád, kdyby se nám v příštích letech podařilo opravit další mosty ve středních Čechách. Celá řada z nich je ve špatném stavu. Očekávám, že se nám bude dařit získávat peníze z nového Integrovaného regionálního operačního programu," řekl hejtman Středočeského kraje Miloš Petera.