„Právě plochy pro hromadné bydlení jsme zmenšili a naopak rozšířili plochy pro sportovní využití," připomněl místostarosta Benešova.

V Táborských kasárnách územní plán počítá se vznikem víceúčelové sportovní haly. Po ní sportovci z Benešova volají marně už mnoho let. Místo stavby nové arény Benešov v uplynulých letech vydal desítky milionů korun na úpravu tělocvičny při ZŠ Dukelská a výstavbu i následnou generálku podlahy haly při ZŠ Jiráskova.

Vzhledem k rozšiřujícímu se počtu sportující veřejnosti je teď znovu ve hře vznik víceúčelové haly. Podle místostarosty Romana Tichovského ale zatím není jasné, kdy by se měla začít budovat ani to, kdo tak velkou stavbu zaplatí.

„Důležité je, že na halu je vyčleněný prostor. Bez toho by nikdy nevznikla," upozornil benešovský místostarosta. „Samozřejmě to nebude hala pro třicet tisíc, ale nejvýše pro pět tisíc diváků. K této kapacitě budou nadimenzována i parkoviště," dodal Tichovský.

Benešovský fotbal hodlá i nadále udržet statut Sportovního centra mládeže a Sportovního střediska mládeže Ministerstva ŠMT a k tomu mu chce pomoci i město. Proto počítá i se vznikem dalších sportovišť v kasárnách.

Na ploše někdejších Táborských kasáren uvolněné bezúplatně AČR ve prospěch Benešova v roce 2004, by podle manažera fotbalového SK Benešov Petra Laciny měla vyrůst tři travnatá hřiště a jedno s umělým povrchem.

„V současné době máme sedm mládežnických ligových družstev a v kategorii U19 Benešov dokonce vede Českou ligu dorostu," připomněl důvod poptávky fotbalistů po nových sportovištích Petr Lacina. „Celkově se v Benešově dělí o jedno přírodní travnaté hřiště, jedno s umělou trávou a další travnatý plácek vedle umělky, šestnáct mládežnických družstev a také tým dospělých. Těm všem je potřeba najít termíny a místo pro tréninky i zápasy," vypočítal potřeby fotbalistů Petr Lacina a doplnil, že díky současnému postavení benešovského fotbalu se na hřištích u Konopiště konaly už dva ročníky Ondrášovka Cupu, což je jeden z nejprestižnějších turnajů mládeže v Česku.

Konkrétní kroky ke vzniku fotbalového areálu však Benešov i činovníci sportovního klubu budou moci podniknout až po vyhlášení nové podoby územního plánu. Ten by měl vstoupit v platnost možná už v červnu, nejpozději ale do konce září.