„Co se týká soutěže zaměřené na přesnou mušku, tak na sále děti a rodiče stříleli na terče ze vzduchové pušky, ve výstavní síni se pak souběžně konal turnaj v klasických šipkách. Za své výkony všichni soutěžící získali drobné odměny, ti nejlepší střelci navíc ještě medaile a šipkaři pohár," uvedla vedoucí Domu dětí a mládeže Benešov Milada Rýdlová.

Zcela odlišný ráz měl Mezinárodní den ptačího zpěvu. Ten se se slaví vždy první neděli v květnu. Jedná se o oslavu příležitosti příchodu jara, kdy jsou již všichni stěhovaví ptáci zpět ve svých letních domovech a můžeme slyšet jejich zpěv.

„Akce byla původně naplánovaná na první červnovou sobotu, ale kvůli nepřízni počasí jsme byli nuceni tuto akci přesunout," vysvětlila pracovnice benešovského DDM Lucie Rálková.

V náhradním termínu se tedy zájemci vydali vycházkou od Domu dětí a mládeže Benešov směr Baba. U střelnice na ně už čekal ornitolog Pavel Procházka, s kterým společně vyrazili na cestu po bývalém vojenském prostoru.

„Slyšeli jsme mnoho hlasů ptáků, vábili jsme je a pozorovali. V houští byla už připravená síť, kterou pan Procházka napnul a pustil vábičku. Bohužel okolo nás jezdili motorky a za hodinu čekání jsme nepřivábili ani jednoho ptáčka," postěžovala si Lucie Rálková.

Přesto hodnotí výlet po Babě jako vydařený, kdy se malí i velcí dozvěděli spoustu nových informací. Proto na září plánují podobnou akci.